JL Menu Blog

Tvořte jídelníčky pro každý den s námi. Jednoduše, chutně a zdravě… stojí to za to.

Potřebujeme k životu tuk?

Proč se někteří jedinci stále vracejí k tučným potravinám?
Jednoduše jim chutnají. Tuk je totiž nositelem chutě i vůně.

Pravdou je, že tuky jsou bohatým zdrojem energie a vyvolávají rychlý pocit nasycení. Pokud jste i vy závislí na tučných potravinách, zapřemýšlejte nad výběrem a množstvím tuků z potravin na svém talíři. Úhlavními nepřáteli jsou …

Proč kvalitní strava a bílkoviny do jídelníčku?

Chuťové vjemy nám doslova diktují naše nákupní chování, podle kterého si vybíráme a jíme potraviny. Samotný výběr potravin také souvisí s informacemi o nich. A právě ty, ve finále, mají podstatný vliv na kvalitu a složení jídelníčku.

Z praxe: Ze současných rozborů jídelních návyků dnešní populace vyplývá, že v dnešní strava obsahuje velmi málo kvalitních bílkovin. Proč? Zvykem Čechů je reagovat na akční slevy. Kupovat hodně jídla, které je málo kvalitní a obsah bílkovin minimální.

Pokud si nejste jisti optimálním množstvím bílkovin ve vaší stravě, máme pro vás metodickou pomůcku „JL Menu Klient“, která vám pomůže sestavit vyvážený jídelníček. S aplikací získáte jídelníček na 7 dní zdarma.

Živiny, aneb jak vnímat signály vlastního těla

Dokážete sami sobě odpovědět, co je součástí vaší každodenní stravy? Běžně se ani nepozastavujeme, co vše tělu dáváme. Přitom naše tělo dokáže fungovat z toho, co mu předložíme v podobě jídla a vody.

V dnešní době má význam sledovat, co naše strava obsahuje, jelikož to, co jíme, má přímý dopad na naše zdraví a psychiku. Návod je jednoduchý.
Stačí pouze přemýšlet, co dáváme do úst a jak na nás určité druhy potravin působí.

Z praxe: Naprostá většina lidí pravidelně vybírá a s malými obměnami jí stejné druhy potravin… Strava současného člověka bývá většinou hodně jednotvárná, s tendencí dojídat se po hlavním jídle. Našli jste se?

Životní styl je naše volba

Co skrývají slova: „Žij zdravě – Zdravé tělo – zdravý duch.“?
Už samotná rčení říkají, že životní styl je způsob života, který podstatně ovlivňuje nejen náš zdravotní stav, ale i naše chování, emoce, chcete-li duši.

Hlavní roli ve filmu „Životní styl“ představují aktéři: správná výživa a pitný režim, pohybová aktivita, pracovní činnost, odpočinek a duševní pohoda.
A tito herci mají zásadní dopad na naše zdraví.

Mám za to, že náš životní styl je hlavně o nás samých. Co tedy znamená zdravě žít? Jednoduše, rozumně a vůbec k tomuto kroku není potřeba mít pevnou vůli, ani novoroční předsevzetí. Chce to restartovat hlavu 😊  Co vy na to?

Jaký životní styl praktikujete?

Zdravý životní styl zní jako fráze, kterou slyšíme na každém kroku…

Právě životní styl patří k těm věcem, které můžeme sami ovlivnit.
Určitá míra zodpovědnosti a proměnlivost v našem životě je velmi důležitá. 

Odpovězte si na následující otázky a dozvíte se, zda se v oblasti zdravého životního stylu orientujete. U každé otázky je označena jedna správná odpověď.

Udělejte si jasno ve svém životním stylu.
Ať je pro vás životní styl, který žijete, přínosem.

Vyberte si do svého jídelníčku, co je libo

aplikace "JL Menu" vám ve výběru pomůže